Titulní obrázek

Galerie Bohumila Bublíka

V naší obci můžete navštívit prodejní galerii, strávit v ní příjemný čas a případně si zakoupit něco na památku.

Bohumil Bublík

Narodil se 27. října 1941 v Brně. V průběhu let 1955–1959 se vyučil universálním nástrojařem a souběžně studoval večerní Umělecko-průmyslovou školu v Brně u profesora Karla Zeminy. Mimo tuto školu navštěvoval významné malíře z Brna, jako pana Jurečku a pana Netíka, kteří patřili ke špičce brněnských akvarelistů, řezbáře a restaurátory pány Karla a Heřmana Kotrbovi, se kterým poznával krásu dřeva a spolupracoval s nimi také na uměleckém kování s materiálem černý kov a měď.
Dva roky se učil malbě akvarelů u paní profesorky Velebilové. Tehdy se utvrdil v tom, že je to nejkrásnější, ale také nejtěžší malba. Vnímal, jak okouzlující je pouštět barvy do mokrého papíru a sledovat, jak se rozlévají a vytvářejí nádherné spojení barevné harmonie a hloubky, barvy a stínu.
Přes sedm let pobýval v zahraničí v exotických zemích (Barma, Singapur, Thajsko, Indie, Sýrie, Saudská Arábie, Jordánsko, Libanon). Zde se inspiroval k malbě akvarelů a dřevěných plastik z mahagonu a teakového dřeva. I v těchto zemích uspořádal výstavy svých děl a to v hlavním městě Barmy Ragůnu a v hlavním městě Sýrie Damašku.
Po návratu do rodné vlasti vystavoval svá díla ze zahraničních cest v Praze ve Voršilské síni a také ve Vídni.
V současné době dává přednost klidu na Vysočině, kde na své chalupě stále tvoří zahradní plastiky, studie plastik a maluje akvarelové scenárie okolní přírody.

Autor textu: Bohumil Bublík

Galerie

Galerie obrazů - (akvarelů), soch, plastik dřevěných, kovových do interiéru - exteriéru brněnského výtvarníka Bohumila Bublíka žijícího v Borovnici u Jimramova.

Galerie pro veřejnost otevřena od 1. dubna 2015

Otevírací doba:
So-Ne 10-12, 14-16 hodin

Otevírací doba červenec-srpen:
Út-Čt 10-12, 14-16 hodin
So-Ne 10-12, 14-16 hodin

V případě zájmu o prohlídku mimo otevírací dobu volejte na telefon:
568 455 011
736 192 012
721 438 182

Parkovat je možné v bezprostřední blízkosti buď u nákupního střediska Jednota, nebo před Penzionem Borovnice.

Ukázky díla

Foto: B. Bublík

Zde si můžete prohlédnout všechny fotografie.

20.2.2015 Oficiální stránky obce Borovnice. Autor: Jiří Holeš